Select Page

Digitalní & Web Design

Prezentace má být nejen pěkná, ale i funkčí

Co vše si představit pod digitálním designem

Digitalní design sdružuje činnosti, které jsou nezbytné nejen pro tvorbu webu, ale prakticky všeho, co s jeho tvorbou souvisí. Neodvažuji se nazývat webdesignerem nebo grafikem, protože to jsou už specializovaná odvětví. Jsem schopná si s většinou věcí poradit sama a odvést ucelenou práci. 

S čím pomůžu:

 • Web Design
 • Eshop
 • Základy HTML a CSS
 • Tvorba nebo Úprava logo
 • 3D 
 • Bannery

Jaké webové stránky Vám mohu pomoci vytvořit?

Klasicky web

Klasický Web

Klasický web design, jak si můžeme prohlédnout na ashleybarn.co.uk. Web takového rosahu Vás vyjde zhruba na 7 500,-. Fotografie v tomto konktétném projektu jsou focené a připracované také mnou, ale nejsou zde započítany do ceny webu.

Obsah nastavení:

 • Horní Menu o 5 položkách
 • 1. Úvodní odstavec
 • 2. Odstavec s galerií (do 25 obrázků)
 • 3. Kontaktní stránka s mapou a formulářem, včetně nastavení emailových adres.
 • 4. Popis služeb 
 • 5. Reference, ceník služeb, obchodní podmínky nebo cokoliv, co bude pro Vás potřeba.

Web na stránku

Jednostránkový web design, jak si můžeme prohlédnout na gate.pm, má klasickou nabídku v horní liště. Jiné je právě to, že web nenačítají jinou stránku jen jednoduše jezdí nahoru, dolů a zastavuje se na na zvolené problematice. Webová stránka je sice dlouhá ale všechny informace jsou na ní. Samozřejmě není problém dát některé informace na samostatné stránky i v rámci webu. V případě prezentace kapely to ovšem není třeba. Návštěvník, tak vidí vše. Web v rozsahu jako je gate.pm vyjde zhruba na 5 900,-.

Obsah nastavení:

 • Horní Menu o 5 položkách
 • 1. Úvodní odstavec
 • 2. Odstavec s galerií (do 25 obrázků)
 • 3. Kontaktní odstavec s formulářem, včetně nastavení emailových adres
 • 4. Mapa
 • 5. Ceník Služeb, obchodní podmínky nebo cokoliv, co bude potřeba.
eshop

Větší weby a extra položky:

Mám zkušenosti i s přípravou a správou komplikovanějších webů, jak si můžeme prohlédnout na web designu willowbank.co.uk nebo eshopu pro Anglickou sezónu. I tyto stránky mohou být ukázkou větších stránek, ovšem je to i ukázka pořekadla – kovářova kobyla chodí bosa. S vlastním webem si člověk prostě rád hraje, když má čas. Upřímně větší projekty momentálně raději odmítám z časových důvodů.

Základní možnosti:

 • Hodinová sazba od 350Kč za hod. 
 • Úprava bannerů, sliderů
 • Řešení variant pro Vaše produkty
 • Přidávaní produktů na web
 • Propojení se sociálními medii
 • Propagace 
 • Atd.

Jaký je postup? Jednoduchý

Dočtěte se základní informace o fungování webů a následně jaký je postup při jejich tvorbě.

Redakční publikační systém

Webové stránky vypracovávám na platformě Wordpress. Lze si jej snadno osvojit a pak si můžete editovat Váš webových obsah samostatně, jak je třeba. Touto formou, když se budete starat, Váš web nemusí zestárnout. Design, který je dán šablonou. Dá se upravit nebo úplně změnit, jako oblečeni, bez vlivu na webový obsah, který spravuje Wordpress nezávisle na design šabloně.libí

Designová šablona i layout

Designová šablona neboli theme je samostatně nahraná do WordPress. Spousta je sice volně dostupných, ale nevíte zda se budou dále rozvíjet, atd.. Oblíbila jsem si práci s licencovanými Elegant themes, které jsou stále vyvíjeny kupředu, takže umí skoro vše, co od aktuálních stránek očekáváte a budou se dobře upravovat. Responsivitu se zařízením, kde se uživatel stránky používá, je samozřejmostí. Design layout tedy rozvržení stránky se dá nastavit v potřebném rosahu. Mrkněte na galerii Elegant themes layout packs.

  Plugin

  Pluginy fungují jak aplikace v telefonu. Například nejběžněji používané jsou na statistiku návštěvnosti, propojení se sociálními sítěmi, vodoznaky, atd. Dnes je mnoho pluginů, na základní potřeby, k dispozici zdarma. Je jen na Vás si ujasnit co chcete od Vašich stránek. Základní pluginy Vám automaticky doporučím. 

   Vhodný hosting, doména a emaily

   Hosting jak z názvu vyplívá hostí Váš web. Měl by zajišťovat i Vaše emaily. Nastavit emaily není nic složitého. Lze je nastavit tak, aby Vám chodily např. na Váš osobní email, pokud chcete. Je to určitě něco, co si zařizujete sami i s Vaší doménou. V dnešní době nemá smysl moc taktizovat. Web si pojmenujte, jak chcete. Pouze doporučuji, aby byl název srozumitelný, tak aby jste ho nemuseli pořád hláskovat a nejlépe i lehce zapamatovatelný.

    

   Pokud bychom měli spolupracovat, tak jen je třeba zajistit, aby Vámi vybraný balíček podporovat wordpress. Ráda pomůžu s výběrem.


   https://www.countrylifeartist.com/wp-content/uploads/2018/10/mix-zaklady.jpg

   WordPress je redakční publikační systém napsaný v PHP a MySQL.  Díky tomu, že se jedná o svobodný open source má širokou uživatelskou a vývojářskou komunitu.

   https://www.countrylifeartist.com/wp-content/uploads/2018/10/mix-zaklady.jpg
   Společnost vytvařející grafické šablony, které běží na wordpress. Má i pár pluginů, které rozširují funkce jako sdílení na sociální media.
   https://www.countrylifeartist.com/wp-content/uploads/2018/10/mix-zaklady.jpg

   Jedná se o nejvíc podporovanou šablonu Elegant Theme, která umožnuje přímé vizualní webové úpravy.

   https://www.countrylifeartist.com/wp-content/uploads/2018/10/mix-zaklady.jpg

   Jeden z pluginů od Elegant Theme, který podporuje sdílení na sociální sítě.

   Proces tvorby webu

   Vaše Příprava

   Základní osnova pro Vaší přípravu:

   • Jednoduché schéma webu – zahrnuje představu o menu, dispozici textů a obrázků, atd.
   • Veškerý obsah: texty (nadpisy,popisky,atd.) a obrázky(nejlépe upravenné).
   • Pár odkazů na stránky, které se Vám libí

   Úvodní konzultace

   Úvodní konzultace múže proběhnout osobně nebo po telefonu. Složí ke vzájemnému seznámení a domluvě. Při projití Vaší přípravy a diskuzi nad nimi se zhodnotí co je možné a co ne. Odhad nákladů a času na zhotovení. Sepsání dohody o provedení práce a domluva o hodnotě zálohy.

   Obrázky

   Obrázky je třeba pro web nachystat. Už jen pojmenujaní obrazků textem a ne číselným kodem je jedna ze základních úprav. Ráda s tím pomohu, úpravou ve photoshopu. Retuš, změna velikosti, atd. Množství obrázků může drobně ovlivnit cenu za projekt. Pokud by Vám šlo o použití nějakého efektu na obrázky alá instagram. Mám pro Vás dobrou zprávu, ty jsou umožněny v rámci základní šablonou a nastavení bez vlivu na cenu.

   Realizace

   Realizace probíhá tak, že je web skrytý. Přístup Vám dám, aby jste mohli sledovat různé fáze a rovnou řešit úpravy a změny.

   Spuštění webu

   Jakmile je web hotov, zkontolován, tak se může spustit pro veřejnost. Ráda poradím i zaučím Vás ve správě systému.

   Ladění a udržba webu

   Vždycky je, co ladit, vylepšovat nebo opravovat. Po dohodě ráda pomůžu. Je to má práce a chci abych jí mohla ukazovat proto je Váš web důležitý pro mě jako pro Vás.

   Dlouhodobá spolupráce

   Jak jste si mohli všimnou pár projektů se mnou zůstavá už pár let. Ashley Barn, Gate nebo Hunt ball.

   Mé weby

   Co ještě zvládnu 

   Tvorba loga

   Vytvářím loga pro malé firmy na základě ucelené představy  pro potřeby další propagace na digitální nebo tiskové – vizitky, vouchery nebo cedule.

   Letáky

   Většinou na základě spolupráce s klientem a jeho značkou mu pravidelně vytvářím drobné grafiky – bannery pro sociální sítě nebo podklady pro tisk.

   Katalogy

   Zvládnu i náročné projekty jako je příprava a realizace tištěného katalogu produktů.

   Napište mi

   info@countrylifeartist.com

   CS EN

   Pin It on Pinterest

   Share This